Z Cresovią na koniec rundy

Sobotni mecz z Cresovią Górowo Iławeckie będzie piętnastym, a zatem ostatnim spotkaniem pierwszej części sezonu. To nie oznacza jednak, że wydminianie kończą grę w "Okręgówce" w tym roku, ponieważ awansem zostaną rozegrane jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej.
Skupmy się jednak na najbliższym przeciwniku. Cresovia spisuje się w obecnym sezonie podobnie jak Mazur. W tabeli oba zespoły ze sobą sąsiadują, nasz rywal jest tuż za nami, mając na swoim koncie o jeden punkt mniej niż LKS. Analizując spotkania wyjazdowe drużyny z Górowa Iławeckiego można wywnioskować, że w obecnych rozgrywkach nie są one domeną tego klubu. Pięć punktów zdobytych w sześciu meczach jest raczej wynikiem słabym. Jedyne zwycięstwo Cresovia odniosła w Pasymiu, remisy padły w Reszlu i Prostkach, natomiast porażkami zakończyły się mecze w Łazdojach (z Wilczkiem), Dobrym Mieście oraz Lidzbarku Warmińskim. Wyjazdowy bilans bramkowy wynosi 8 - 12.
Górowski Klub Sportowy Cresovia Górowo Iławeckie powstał w 1947 roku. Barwy przewodnie to biel i niebieski. W XXI wieku zespół ten przeplata swoje występy pomiędzy "Okręgówką" a Klasą "A". Obecnie na poziomie V ligi występuje nieprzerwanie od sezonu 2015/2016. Poprzednie rozgrywki Cresovia zakończyła na dziewiątej lokacie, notując 12 wygranych, 6 remisów oraz 12 porażek.
Żółto - Czerwoni chcieli by zakończyć ciężką pierwszą rundę swojej przygody z Klasą Okręgową pozytywnym akcentem. Zwycięstwo jest oczywiście w zasięgu naszego zespołu. Wszystko oczywiście jak zawsze wyjaśni w sobotę boisko.
Zbiórka zawodników w sobotę o 12:30 na Stadionie. Zapraszamy wszystkich kibiców, korzystajcie z pogody i łapcie piłkarskie emocje!