Ze Szczytnem o powrót na dobre tory

Żółto - Czerwoni w dziewiątej kolejce podejmą na własnym boisku zespół SKS Szczytno. Będzie to dobry moment by po dwóch ostatnich porażkach zapunktować i dopisać kolejne niezwykle ważne i potrzebne "oczka" w tabeli.
SKS do tej pory nie jest drużyną z górnej połowy tabeli. Nasz sobotni rywal rozegrał do tej pory jedno spotkanie mniej niż pozostałe drużyny, gdyż mecz z Polonią Lidzbark Warmiński zostanie rozegrany 31 października. Po siedmiu seriach gier Szczytno ma na swoim koncie sześć punktów. Po jednym zwycięstwie SKS odniósł u siebie, 1:0 z Pojezierzem oraz na wyjeździe, 2:1 w derbach powiatu szczycieńskiego z Omulwią Wielbark. Ponadto na obcych boiskach SKS spisywał się słabo, ponosząc dwie porażki: 0:5 w Różnowie, a także 4:6 w Górowie Iławeckim. Również bilans bramkowy na wyjazdach nie przynosi chluby. Nasz najbliższy przeciwnik strzelił sześć bramek, tracąc przy tym dwanaście trafień.
Szczycieński Klub Sportowy Szczytno został założony w 1954 roku. Kontynuuje on tradycje m.in. SKS Gwardii Szczytno oraz MKS Szczytno. Barwy przewodnie to czerwono - biało - zielone. Największym sukcesem była gra w II lidze w latach 80' oraz 90'. Następnie klub ten spadał do Klasy Okręgowej, następnie do Klasy "A". Na tym szczeblu, jeszcze wtedy MKS, a w sezonie 2013/2014 SKS, mierzył się m.in. z Mazurem. 2 września 2012 roku LKS pokonał w Szczytnie gospodarzy 3:0, w rewanżu uległ przyjezdnym 0:1. Sezon później wydminianie przegrali w Szczytnie 1:2, by wiosną w identycznym stosunku wygrać w Wydminach. To w tym spotkaniu pamiętny, kapitalny rajd w 93 minucie meczu zademonstrował Mateusz Duda, zdobywając zwycięskiego gola. A radość była wielka...

17 maja 2014 r. Tak się cieszyli Żółto - Czerwoni po trafieniu "Tuśka"

Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00.
Zbiórka zawodników o 15:00.

W nadchodzący weekend swój mecz zagrają także trampkarze Mazura. W niedzielę o 11:00 podejmą w Wydminach Romintę Gołdap. Zapraszamy! Młodzicy pauzują.