Sezon 2017/2018 na start!

Po dwumiesięcznej przerwie warmińsko-mazurska Klasa "A" wraca do gry! Nowy sezon przyniesie nowe emocje i rozstrzygnięcia. Jak w tym wszystkim będzie odnajdował się wydmiński Mazur? Pierwsza odpowiedź już w najbliższą niedzielę w Mikołajkach!
Podczas przygotowań do nadchodzących rozgrywek podopieczni Antoniego Lenara rozegrali trzy mecze sparingowe oraz wzięli udział w Turnieju im. Ryszarda Culepy, który odbywał się w Kruklankach przed tygodniem. Wyniki prezentują się następująco:

• Mazur - Mamry Giżycko 1:3
  • Mazur - Olimpia Miłki 6:0
  • Mazur - Kowalak Kowale Oleckie 2:4
  • Pogoń Banie Mazurskie - Mazur 0:3 (w Kruklankach, 2 x 20 minut)
  • Start Kruklanki - Mazur 0:0, 3:2 po karnych (w Kruklankach, 2 x 20 minut)

Sporym wyzwaniem przed trenerem okazało się skompletowanie kadry podczas wakacyjnych treningów. Ze względu na wyjazdy, obowiązki zawodowe i inne problemy zawodników z Wydmin okres przygotowawczy nie przebiegł w sposób wymarzony przez trenera Lenara. Aktualnie do rozgrywek zgłoszonych zostało 23 zawodników, w kadrze nie doszło do wielkich roszad.
Nasz niedzielny rywal, podczas letnich wakacji, rozegrał pięć spotkań kontrolnych. Uległ w końcówce lipca Jurandowi Barciany 3:4, został rozbity przez Naki Olsztyn 2000 aż 3:9, następnie zanotował kolejną porażkę, tym razem z mocną Mrągowią Mrągowo 0:3. W pierwszy weekend sierpnia Kłobuk doznał kolejnej dotkliwej porażki, tym razem z zespołem naszej ligi, Salętem Boże 3:7. Dopiero wynik ostatniego sprawdzianu przed ligą przyniósł naszemu inauguracyjnemu przeciwnikowi powiew optymizmu, kiedy udało się wygrać z juniorami Mrągowi 4:2.
Mazurowi zawsze ciężko grało się w Mikołajkach, na pewno nie inaczej będzie tym razem. Miejmy nadzieje, że problemy z przygotowań nie odbiją się zbyt mocno na dyspozycji Żółto - Czerwonych.
Zbiórka zawodników w niedzielę pod ZSO o 11:30. Wyjazd zaplanowano na godzinę 11:45. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości. Początek spotkania zaplanowano na 14:00.
Zachęcamy również do wyjazdu na meczów kibiców Mazura, miejsca nikomu raczej nie powinno zabraknąć! Trzymamy kciuki!