Kolejny daleki wyjazd

W najbliższą sobotę Mazur uda się w daleką podróż do odległego Dobrego Miasta. Żółto - Czerwoni będą chcieli odbudować się po ostatnim nieudanym spotkaniu.
Aktualnie DKS zajmuje dwunastą lokatę z siedmioma punktami na swoim koncie. Co może niepokoić, to fakt, że wszystkie "oczka" zdobyli właśnie na swoim terenie, pokonując 3:2 Pojezierze oraz 4:2 Cresovię, a także remisując 3:3 z Omulwią. Jedynym zespołem, który wyjechał z Dobrego Miasta ze zwycięstwem jest LKS Różnowo. Domowy bilans bramek wygląda następująco: 11 strzelonych i 10 straconych.
Dobromiejski Klub Sportowy Dobre Miasto został założony 5 października 1971 roku. Barwy przewodnie to niebiesko-czarne. W ostatnich kilkunastu latach DKS przeplatał występy w IV lidze z grą w "Okręgówce". Po raz ostatni nasz sobotni rywal na czwartoligowych boiskach występował w sezonie 2015/2016. W poprzednich rozgrywkach dobromiejscy piłkarze zajęli 14 miejsce w tabeli i byli zmuszeni rozgrywać baraże o utrzymanie. W pierwszej fazie baraży pokonali Czarnych Rudzienice 2:0 i to pozwoliło im zachować dalej szansę na pozostanie w V lidze. Aby tak się stało w drugim etapie walki musieli pokonać w dwumeczu KS Tyrowo. W najważniejszym momencie sezonu DKS pokazał prawdziwą klasę i dwukrotnie pokonał rywali 5:0 czym przypieczętował swoje pozostanie w Klasie Okręgowej.
Wydminianie podrażnieni ostatnią klęską w meczu ze Śniardwami będą chcieli zaliczyć dobry występ okraszony zdobyczą punktową. Jednak nie będzie to proste zadanie, co wcale nie musi przekreślać naszych szans.
Zbiórka zawodników została zaplanowana na godzinę 11:45 pod ZSO. Początek meczu wyznaczono na 16:00.

W weekend grają także nasze drużyny młodzieżowe. W piątek o 17:30 w Wydminach młodzicy podejmą Kowalaka Kowale Oleckie. Z kolei w niedzielę o 11:00 trampkarze zagrają również u siebie z Mamrami Giżycko. Na oba spotkania serdecznie zapraszamy!