Ostatni mecz rundy. Cel: utrzymać przewagę.

W najbliższą sobotę Żółto - Czerwoni rozegrają swój kończący jesienny maraton mecz. Ostatnim rywalem przed zimową przerwą będzie zespół GKS Dźwierzuty, spadkowicz z Ligi Okręgowej. Wygrana w tym spotkaniu sprawi, że wydminianie udadzą się w doskonałych humorach na piłkarskie urlopy, a co ważniejsze pozwoli na utrzymanie pokaźnej już różnicy punktowej przed goniącymi drużynami.
Obecna pozycja w tabeli i sytuacja drużyny z odległych Dźwierzut nie jest najlepsza. Nasz sobotni rywal zajmuje w stawce trzecie miejsce od końca, wyprzedzając jedynie Redutę i Pogoń. Z ośmiu zdobytych punktów wszystkie zostały "podniesione" z własnego boiska. Na wyjazdach zespół GKSu rozegrał dotychczas trzy mecze i wszystkie trzy zakończyły się zwycięstwami gospodarzy: 2:0 w Zyndakach z Falą, 3:1 w Baniach Mazurskich oraz 2:1 w Prostkach. Wyjazdowy bilans bramkowy wynosi 2:7. Jednak liczby te mogą dość mocno tuszować stopień trudności sobotniego spotkania. Podstawą tej tezy są dwa ostatnie mecze klubu z Dźwierzut zakończone wygranymi, a także sprawiane spore problemy innym czołowym drużynom ligi: Pojezierzu i MKS Ruciane-Nida (w obu przypadkach nieznaczne porażki 1:2).
Ostatni raz wydmiński Mazur mierzył się z GKS Dźwierzuty aż 11 lat temu, 15 października 2006 roku! Wydminianie odnieśli przekonywujące zwycięstwo w stosunku 5:3. Wiosną do rewanżu już nie doszło ze względu na wycofanie się rywali z rozgrywek.
Zawodnicy lidera rozgrywek po niedzielnym zwycięstwie w Prostkach w znakomitych nastrojach przystąpili do przygotowań do ostatniego spotkania jesieni. Czas na zrobienie ważnego kroku przed zimą i liczymy na zwycięstwo w sobotę!
Zbiórka zawodników w sobotę o godzinie 14:00 na Stadionie. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości. Ze względu na coraz szybciej zapadający zmrok informujemy kibiców, iż rozpoczęcie meczu zaplanowano na godzinę 15:00!
Przyjdźcie tłumnie i dopingujcie ostatni raz w tym roku naszego Mazura!