Prostki zdobyte! Mazur umacnia się na prowadzeniu!

Po niezwykle trudnym i zaciętym spotkaniu podopieczni Antoniego Lenara pokonali w Prostkach miejscowe Pojezierze 2:0! Ogromna determinacja, wola walki i zaangażowanie wydminian przyniosły oczekiwany skutek w postaci kolejnego kompletu punktów.
Trener Lenar nie mógł być po raz kolejny zadowolony z frekwencji zawodników na przedmeczowej zbiórce. Z różnych prywatnych względów zabrakło ostatnio nieobecnych Koleśnika oraz Ordowskiego. W niedzielę do tego grona dołączył Damian Wileński, Łukasz Turolski i Piotr Roman.
W wyjściowym składzie szkoleniowiec Mazura dokonał drobnych korekt. W środku pola zagrał doświadczony Łukasz Konopka, do boku obrony cofnięty został z kolei Karol Rodziewicz.
Ogromna stawka meczu, jak i bezdeszczowa pogoda przyciągnęła tłumy kibiców na Stadion Leśny w Prostkach, w tym również bardzo dużą grupę fanów z Wydmin.
Od pierwszego gwizdka arbitra to miejscowi narzucili swoje warunki i dyktowali tempo gry. W 4 minucie szybki napastnik gospodarzy urwał się obrońcom Mazura, wyrzucony do boku oddał strzał z ostrego kąta w kierunku bliższego słupka, jednak czujny w bramce był Stankiewicz i odbił piłkę za linię końcową. 10 minuta. Kolejna groźna sytuacja Pojezierza. Na nasze szczęście Stankiewicz na spółkę z obrońcami wybili futbolówkę z linii bramkowej po powstałym zamieszaniu w okolicach "piątki". Pierwsze 15 minut to zdecydowana przewaga zespołu z Prostek. Wykorzystywali do gry całą szerokość boiska, byli szybsi od gości i zdominowali środek pola. Część kibiców Mazura zastanawiało się, czy wydminianie... wysiedli z autokaru. Znakomite słowo określające postawę Żółto - Czerwonych na początku meczu: bojaźliwość. W 25 minucie mogła i wręcz powinna być bramka do przyjezdnych. Szybki kontratak Mazura na lewą flankę rozegrał ze środka Olszewski, znakomitą pracę wykonał Duda, który ograł i urwał się rywalowi po czym świetnie dograł spod linii końcowej boiska na szósty metr, gdzie nadbiegał Sirant, lecz zawodnik z Wydmin źle ułożył stopę i nie trafił czysto w piłkę, która opuściła pole gry. Szkoda szansy! W 34 minucie Jacek Stankiewicz wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem po akcji gospodarzy rozegranej na ich lewej stronie! Cenna i udana interwencja golkipera Mazura. Więcej ciekawszych akcji w ciągu pierwszej połowy nie było. Ta część meczu zdecydowanie pod dyktando Pojezierza, które po prostu lepiej grało piłką i w piłkę. 0:0.
Początek drugiej połowy. Nie minęły jeszcze dwie minuty, a Dawidziuk otrzymał podanie na piętnastym metrze od Bartka Olszewskiego, po czym bez zbędnego namysłu zdecydował się na strzał w krótki róg bramki rywali, próbujący interweniować bramkarz nie sięga piłki i płaski, mierzony strzał zatrzepotał w siatce! Kapitalne rozpoczęcie tej części gry! 0:1! W 68 minucie Duda otrzymał piłkę w narożniku "szesnastki" po dokładnym przerzucie Dawidziuka, niemal skopiował strzał "Okonia" dający przyjezdnym prowadzenie, ale tym razem bramkarz był uważniejszy i zdołał wybić piłkę za boisko. Rzut rożny dla Mazura. Oddelegowany do wykonania tego stałego fragmentu gry został Mateusz Duda. Znakomite dośrodkowanie na dalszy słupek, piłka minęła wszystkich, a w odpowiednim miejscu ustawiony był Łukasz Konopka, który z najbliższej odległości wepchnął futbolówkę do bramki! 0:2! Niesamowita radość piłkarzy i kibiców z Wydmin!

Tak cieszył się sztab szkoleniowy Mazura po drugiej bramce wydminian!

Ciekawym faktem jest, iż w drugiej połowie gry nie odnotowano żadnej groźniejszej okazji miejscowych. Spora zasługa w tym oczywiście pewnego w bramce Jacka Stankiewicza i szczelnej defensywy, będącej zgranym monolitem. Na szczególną pochwałę zasłużył 17-letni Marcin Romanowski, który udanie neutralizował szybkich napastników Pojezierza. Po czterech doliczonych minutach gry arbiter główny odgwizdał zakończenie zawodów i wszystkie osoby związane z Wydminami mogły w geście triumfu unieść ręce do góry!

Po meczu nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych już cieszynek!

Po meczu zawodnicy wspólnie podziękowali kibicom za doping, który pomógł im w odniesieniu tego niezwykle arcyważnego zwycięstwa. Brawo Panowie, robota wykonana! Zapraszamy poniżej do obszernej galerii zdjęć z tego spotkania!

Pojezierze Prostki - Mazur Wydminy 0:2 (0:0)