Przygotowania na półmetku.

Przygotowania Mazura do rundy rewanżowej Klasy "A" trwają już od miesiąca. Wydminianie trenują dwa - trzy razy w tygodniu oraz mają już za sobą pierwszy rozegrany mecz kontrolny. Do startu rozgrywek pozostał miesiąc.
Od 6. marca Żółto - Czerwoni pilnie przygotowują się do obrony pozycji lidera. Podopieczni trenera Lenara ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne trenują jeszcze na hali, ale powoli zaczynają już także wychodzić w teren.

W ostatnią niedzielę, 4. marca o godzinie 12:00 w Kętrzynie wydminianie rozegrali swój pierwszy sparing. Rywalem był jedenasty zespół Ligi Okręgowej, Wilczek Wilkowo. Pierwotnie mecz miał odbyć się w sobotę, jednak na prośbę rywali został przełożony na następny dzień. Z tego też względu kadra Mazura była bardzo nieliczna. Sprawdzian zakończył się wysoką i zawstydzającą porażką, jednak na naszą niekorzyść przemawiał także etap przygotowań obu drużyn - dla nas był to pierwszy sparing, dla Wilczka szósty.

Wilczek Wilkowo - Mazur Wydminy 9:0 (5:0)

Skład: Sztorc, Mickiewicz, Stankiewicz, Pałamasz, Grzana, Wąsak, Jaworowski, Romanowicz, Roman, Olszewski, Gałązka, Dawidziuk

"Mistrzowie Jesieni" mają zaplanowane jeszcze trzy mecze kontrolne. W najbliższą sobotę, 10 marca o godzinie 18:00, w Mrągowie Mazur zmierzy się z kolejnym przedstawicielem "Okręgówki", zespołem Żagla Piecki. Tydzień później zawodnicy LKSu zmierzą się z reprezentantem podlaskiej Klasy "A", Polonią Raczki. Ostatnim sprawdzianem przed startem rozgrywek będzie prawdopodobnie mecz z B-klasową Fortuną Wygryny.

Kadra zespołu, która wiosną będzie broniła pozycji lidera tabeli, przejdzie niewielkie zmiany. Prawdopodobnie zostanie skrócone wypożyczenie z ełckiego MKSu Marcina Siranta. Na boisku na pewno nie zobaczymy również kontuzjowanego Marcina Romanowskiego, który jest już po zabiegu rekonstrukcji więzadeł krzyżowych w stawie kolanowym. Aktualnie ze względu na urazy z drużyną nie mogą trenować Duda oraz Koleśnik. "Tusiek" jednak już wkrótce powinien rozpocząć treningi z resztą zespołu, z kolei golkiper Mazura ma skręcony staw skokowy i jego gotowość do gry od początku rundy stoi pod znakiem zapytania. Z seniorami trenuje jednak także kilka nowych - starych twarzy, a są to Mateusz Mickiewicz i Rafał Jaworowski. Do seniorskiej kadry dołączył również 16-letni Rafał Romanowicz z zespołu juniorów młodszych.

Poniżej przedstawiamy film przedstawiający w jaki sposób przygotowują się podopieczni Antoniego Lenara do rundy wiosennej. Zapraszamy do oglądania!

Przypominamy również o możliwości przekazania na rzecz Klubu 1% podatku. Z góry dziękujemy!