Runda wiosenna na start!

Runda rewanżowa I grupy warmińsko-mazurskiej Klasy "A" rozpoczyna się już w najbliższy weekend. Wydminianie udadzą się do Piecek na spotkanie z tamtejszym Żaglem. Teraz pokrótce przedstawimy Wam jak wyglądały zimowe przygotowania do rundy wiosennej obecnego sezonu. Mazur w okresie od lutego do kwietnia rozegrał 5 spotkań kontrolnych.

27.02.16 Mazur Wydminy - Start Kruklanki (Liga okręgowa) 2:2

• Bramki: Tomasz Wolański, Paweł Joka

10.03.16 Mazur Wydminy - Mamry Giżycko (Junior, WLJ) 3:1

• Bramki: Robert Dawidziuk x2, Paweł Siedzik

13.03.16 Mazur Wydminy - Pojezierze Prostki (Liga okręgowa) 1:4

• Bramka: Piotr Roman

31.03.16 Mazur Wydminy - Olimpia Miłki (Klasa "B") 4:0

• Bramki: Łukasz Konopka, Patryk Sawoń, Marcin Kosakowski, Piotr Roman

02.04.16 Mazur Wydminy - Żagiel Piecki 6:5

• Bramki:

Skomplikowała się zimą  zdecydowanie niestety sytuacja kadrowa wydminian. Trener Miłosz Kołodziejczyk będzie miał do dyspozycji mniejszą ilość zawodników niż jesienią. Z drużyną pożegnał się przede wszystkim Mateusz Butyłow, który powędrował na wypożyczenie do IV-ligowych Mamr Giżycko. Na boiskach nie zobaczymy już także Wojciecha Michalaka. Nasz zawodnik zdecydował się na wyjazd do innego miasta. Z gry, przynajmniej na razie, zrezygnowali także Rafał Jaworowski, Maciej Kozłowski i Kamil Giełażys. Z kolei z kontuzją kolana zmaga się Mateusz Grzana i naszego lewonożnego obrońcy również raczej w obecnym sezonie już nie zobaczymy na ligowych boiskach.
Teraz trochę przyjemniejsza część, czyli transfery do klubu. Tutaj bezsprzecznie największym wzmocnieniem będzie wypożyczony z Vęgorii Węgorzewo 26-letni bramkarz, Sebastian Wojtowicz. Nasz nowy golkiper ma bardzo bogatą karierę. Występował między innymi w III lidze w barwach Vęgorii Węgorzewo czy Polonii Gdańsk i w każdym swoim zespole był zawodnikiem grającym regularnie w rozgrywkach ligowych. Poniżej pełna kariera Wojtowicza.

Źródło: www.90minut.pl

Nowym zawodnikiem Mazura jest również Adrian Lenio, który ma za sobą w przeszłości występy w juniorskich zespołach Mamr Giżycko. Do rozgrywek zostali zgłoszeni również młodzieżowcy z zespołu juniorów młodszych: Marcin Romanowski i Krzysztof Bobowski.

Piłkarską wiosnę LKS zainauguruje w najbliższą niedzielę (17.04.16) o godzinie 14:00 w Pieckach. Zbiórka zawodników o godzinie 11:15 pod ZSO. Dzięki staraniom Stowarzyszenia "Mazurowcy" razem z piłkarzami autobusem mogą udać się kibice. Więcej info u przedstawicieli fanów.
Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Mazur pokonał beniaminka z Piecek 2:0 po bramkach Butyłowa i Dawidziuka. Jeśli chcesz przypomnieć sobie ten mecz, kliknij TUTAJ.
Żagiel w przerwie zimowej również rozegrał kilka sparingów (w tym jeden z Mazurem). Zremisował z Falą Warpuny, Pogonią Ryn i MKS Ruciane Nida, wygrał z Kłobukiem Mikołajki oraz przegrał z Nami i Granicą II Kętrzyn. Oczywiście jak zwykle nie wolno przywiązywać dużej uwagi do wyników tych meczów, gdyż prawdziwa walka o rezultaty rozpocznie się w nadchodzący weekend.

Cały czas jest jeszcze możliwość przekazania 1% podatku na nasz klub. Więcej informacji na poniższym plakacie.

Na prośbę Stowarzyszenia "Mazurowcy" informujemy Was, że nasi kibice zbierają pieniążki na oprawy i vlepki. Każdy kto chce i może niech dorzuci się nawet symboliczną kwotą. Więcej info na profilu Mazurowców na fb. Kliknij TUTAJ.

Cały czas możecie również oddawać głosy w naszej ankiecie. Wszystkie głosy i opinie miło widziane!