Hit jesieni w Wydminach!

Nadchodzący weekend przyniesie w Wydminach mecz, jakiego dawno już tutaj nie było. Lider rozgrywek, czyli wydmiński Mazur podejmie drugi zespół w tabeli - MKS Ruciane-Nida. Oba zespoły dzieli jedynie punkt, więc spotkanie to zapowiada się naprawdę pasjonująco.
Na początku warto podkreślić, że drużyna wicelidera jest jedyną w obecnych rozgrywkach, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki. W ośmiu spotkaniach MKS odniósł sześć zwycięstw i dwukrotnie zremisował. Trzy z tych meczów nasz sobotni rywal rozgrywał na boiskach swoich przeciwników. Pojedynki w Kozłowie, Baniach Mazurskich i Dźwierzutach kończyły się wygranymi gości. Wyjazdowy bilans MKSu to dwanaście bramek strzelonych i jedynie trzy stracone. Trzon zespołu, który w sobotę przyjedzie do Wydmin od wielu lat stanowią te same twarze, między innymi: grający trener, ikona klubu z Rucianego-Nidy Wojciech Sieruta, Karol Domurat czy Sebastian Sęk. Przypomnijmy również, że MKS jest tegorocznym spadkowiczem z "Okręgówki", gdzie w poprzednim sezonie zdobywał bogate doświadczenia.
Jeśli wydminianie podtrzymają formę z gier przeciwko zespołom z czołówki, którą prezentowali w zeszłym sezonie Klasy "A" (dwie wygrane z Żaglem Piecki, wygrana i remis z Jurandem Barciany) to przyjezdni mogą być w nie lada w opałach. Wszyscy kibice Mazura na pewno w to wierzą i tego oczekują, jednak jak wiadomo każdy mecz jest inny, nie wolno patrzeć w przeszłość i należy skupić się na najbliższym przeciwniku. Na pewno lepszej sytuacji jeśli chodzi o możliwość wyboru składu oczekuje trener Antoni Lenar. W ostatnich spotkaniach różnie z tym bywało. Oby na taki mecz nie trzeba było mocno motywować zawodników LKSu.
Zbiórkę zawodników zaplanowano w sobotę na godzinę 14:30 na Stadionie. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Warto wziąć pod uwagę, że ze względu na coraz krótszy dzień spotkanie rozpocznie się już o godzinie 15:30.
Kibicu, sympatyku, nie daj się mocno namawiać! Widzimy się w sobotnie popołudnie na Stadionie Gminnym przy ul. Szkolnej 5 w Wydminach!