Liga nie zwalnia. Trzeci mecz w ciągu ośmiu dni

Victoria Bartoszyce będzie kolejnym rywalem beniaminka z Wydmin. Mecz z przedstawicielem powiatu bartoszyckiego zostanie rozegrany w sobotę, 18 sierpnia, o godzinie 17:00 na Stadionie Gminnym w Wydminach.
Victoria, tak jak i wszystkie pozostałe zespoły, ma już za sobą dwa rozegrane mecze. Oba zakończyły się w bardzo podobny sposób. Na inaugurację sezonu MBKS poniósł porażkę w Górowie Iławeckim 1:4, a w kolejce rozgrywanej w środku tygodnia musiał uznać wyższość Pisy Barczewo. Barczewianie wygrali 2:0, bramki strzelili w końcowym etapie meczu, dodatkowo Victoria kończyła mecz w osłabieniu po bezpośredniej czerwonej kartce dla jednego ze swoich zawodników w ostatnich minutach spotkaniach. Klub z Bartoszyc nadal bierze udział w rozgrywkach Pucharu Polski. W rundzie wstępnej bartoszyczanie ograli w Barcianach miejscowy Jurand 5:2, natomiast w następnym etapie pokonali w Reszlu B-klasową Szansę 2:0. W II rundzie los połączył Victorię z innym zespołem z Reszla - Orlętami.
MBKS Victoria Bartoszyce to klub założony w 1952 roku. Charakterystyczne barwy to niebieski, biel oraz czerwień. Ostatnie cztery sezony to gra na poziomie "Okręgówki", jednak w latach 2013 - 2015 klub ten był reprezentantem IV ligi. Poprzednie rozgrywki w sezonie 2017/2018 nasz sobotni rywal zakończył na 11 miejscu, zdobywając 37 punktów. Jak się później okazało była to pierwsza bezpieczna lokata w walce o utrzymanie na poziomie V ligi.
Wydminianie nieco podbudowani wygraną w Węgorzewie pilnie trenowali w czwartkowe popołudnie pod okiem trenera Antoniego Lenara. Na drobne dolegliwości narzeka jeszcze Mateusz Grzana, ale jego występ w sobotę jest raczej niezagrożony.
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na mecz! Gwarantowane duże, sportowe emocje!
Zbiórka zawodników o godzinie 16:00 na Stadionie.