Pierwszy mecz w Wydminach - derby powiatu!

Pierwsze spotkanie w nowym sezonie na własnym obiekcie przyniesie na pewno wielkie emocje. Do Wydmin przyjedzie lokalny rywal - Start Kruklanki. Mecz na prośbę gości wyjątkowo zostanie rozegrany w piątek, 01.09, o godzinie 17:30.
Początek rozgrywek 2017/2018 piłkarze Startu mogą uznać za dość przeciętny. Mimo iż w pierwszej kolejce odnieśli cenne zwycięstwo 3:2 na trudnym terenie w Dźwierzutach, już tydzień później musieli uznać wyższość Kłobuka Mikołajki, co ważne w spotkaniu u siebie, a mecz zakończył się wynikiem 1:3. W trakcie przygotowań do ligowej batalii o punkty, mierzący się z kadrowymi problemami zespół UKS najpierw został rozgromiony w Rundzie Wstępnej Wojewódzkiego Pucharu Polski przez Czarnych Olecko aż 0:8. Później jednak wcale nie było lepiej. W sparingu z rezerwami Wigier Suwałki nasz derbowy przeciwnik zdobył jedną bramkę, ale stracił ich aż trzynaście (grając jednak w dziesięć osób, gdyż tyle udało się zebrać). Zdecydowanie lepiej poszło drużynie z Kruklanek na Memoriale im. Ryszarda Culepy, którego byli gospodarzami. Wśród czterech zespołów miejscowi okazali się najlepsi, pokonując w finale naszą drużynę po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry 0:0).
Wydminianie będą chcieli podtrzymać dobrą serię i zgarnąć kolejny komplet punktów. Z każdym kolejnym dniem powinna się poprawiać i tak już całkiem stabilna sytuacja kadrowa zespołu z Wydmin. Do treningu wracają kolejne ważne ogniwa drużyny, które być może już od najbliższego spotkania będą w stanie pomóc na boisku kolegom.
Zbiórka zawodników w piątek o godzinie 16:30 na Stadionie. Prosimy zawodników o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o 17:30. Zapraszamy!