Ponownie 10 000 zł z Programu "Klub" dla wydmińskiego Mazura!

Aktywne działania Zarządu naszego Klubu przynoszą dalsze, znakomite rezultaty. Po raz drugi z rzędu Mazur otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wynosi 10 000 zł.
Program "Klub" to utworzone przez Ministerstwo Sportu i Turystyki narzędzie mające pomóc w rozwoju klubów oraz stowarzyszeń działających w obszarze sportu dziecięcego i młodzieżowego.
Jego główne cele to:

• wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej;
  • wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych;
  • optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży.

Po raz pierwszy program ten skierowany został do jego interesariuszy w 2016 roku, w bieżącym roku odbyła się jego trzecia edycja. Do podziału w III edycji programu było aż 40 000 000 zł! Kluby jednosekcyjne mogły uzyskać dofinansowanie w wysokości 10 000 zł, zaś dla wielosekcyjnych kwota ta wzrosła do 14 000 zł. Beneficjenci tych środków mogą wykorzystać je na wynagrodzenie dla trenerów oraz szkoleniowców, zakup sprzętu sportowego oraz zorganizowanie obozu sportowego dla dzieci i młodzieży.
Przypomnijmy, że w poprzednim roku nasz Klub złożył po raz pierwszy wniosek, który został zaopiniowany pozytywnie, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z otrzymania środków z MSiT. W bieżącym roku po raz drugi spróbowaliśmy postarać się o dofinansowanie i po raz kolejny nasza misja zakończyła się sukcesem! Osobami koordynującymi cały projekt ze strony LKSu są oczywiście prezes Andrzej Grzana oraz wiceprezes Patryk Olejnik.
Serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc.

Więcej o Programie "Klub" oraz listę organizacji, które otrzymały i nie otrzymały dofinansowania znajdziecie TUTAJ.