Powalczyć z faworytem o niespodziankę

W środę zostanie rozegrana II runda Wojewódzkiego Pucharu Polski. W Wydminach Mazur podejmie IV-ligową Granicę Kętrzyn. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.
Na wstępie przypomnijmy, że wydminianie w rundzie wstępnej pokonali w Bożem miejscowy Salęt 4:3 (o meczu), natomiast w kolejnym etapie okazali się lepsi od Pojezierza Prostki, wygrywając 2:1 w Wydminach jako goście (o meczu).
Granica w I rundzie WPP spokojnie uporała się z rywalem LKSu grającym w "Okręgówce", Łyną Sępopol. Kętrzynianie na wyjeździe rozbili rywala 7:3. Po trzy trafienia w tym meczu zaliczyli Mariusz Machniak i Damian Roksela, jeden gol był autorstwem Konrada Gana. W rozgrywkach IV ligi nasz pucharowy przeciwnik również prezentuje się bardzo dobrze, wygrywając trzy pierwsze spotkania sezonu, kolejno: 5:1 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie, 4:1 z Czarnymi Olecko oraz 3:0 z Tęczą Miłomłyn. Dopiero w ostatni weekend, w swoim czwartym meczu Granica musiała uznać wyższość MKS Korsze, przegrywając 0:2.
Kętrzyński Klub Sportowy Granica Kętrzyn został założony w 1947 roku. Barwy przewodnie to biel, niebieski oraz zieleń. W XXI wieku klub ten grywa na poziomie IV ligi, ale cztery sezony rozegrał również w III lidze. Po raz ostatni na tym szczeblu Granica walczyła w sezonie 2015/2016. Obecnie w kadrze drużyny z Kętrzyna znajduje się kilku zawodników o uznanym w regionu nazwisku, m.in. Mariusz Machniak, Paweł Aleksandrowicz, Paweł Miłoszewski czy Damian Roksela.
Oczywistym jest, że zdecydowanym faworytem środowego starcia będą goście. Jednak rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. Dogrywki, rzuty karne już niejednemu faworytowi pokrzyżowały zamiary. Mamy nadzieję, że Żółto - Czerwoni postawią trudne warunki przyjezdnym.
Zapraszamy wszystkich kibiców na to wyjątkowe wydarzenie. Początek zawodów przewidziano na 16:30. Do zobaczenia!
Zbiórka zawodników o 15:30.