Tym razem szlagier w Prostkach! Start Kozłowo wycofany.

Nieoczekiwanie pojedynek w Prostkach pomiędzy Pojezierzem a Mazurem urósł do rangi meczu o przodownictwo w tabeli. Nasz najbliższy rywal wykorzystał przegraną drużyny z Rucianego-Nidy w Wydminach i zajął miejsce nowego wicelidera. Stąd też można napisać drugi raz w ciągu tygodnia: hit jesieni, tym razem jednak w Prostkach!
Pojezierze jako spadkowicz z "Okręgówki" radzi sobie znakomicie na boiskach Klasy "A". Z dziewięciu rozegranych spotkań aż siedem z nich zakończyło się wygraną zespołu z Prostek, raz padł remis (1:1 w Rucianem-Nidzie) oraz raz przytrafiła się porażka. Co ciekawe, przegrana ta, podobnie jak w przypadku wydminian, została zanotowana w starciu z Salętem Boże (w Bożem 1:4). Skoro jednak mecz zostanie rozegrany w Prostkach, sprawdźmy jak na własnym boisku radzi sobie drużyna Pojezierza. I tutaj są liczby, które mówią sporo: cztery mecze, cztery zwycięstwa! Bilans bramkowy 12 - 1! Jest jednak jeszcze jedno małe "ale" ku naszej uciesze. Forma Mazura Wydminy na wyjazdach: cztery mecze, cztery wygrane, bilans bramek 16 - 2!! Wniosek z tego płynie jeden - co to będzie za mecz!
Ostatnie doświadczenia Żółto - Czerwonych z zespołem Pojezierza są dość odległe i  raczej niezbyt miłe. W sezonie 2013/2014 dwukrotnie w lidze rywale okazali się lepsi, w Prostkach pokonując Mazura 2:0, w Wydminach aż 3:0. Troszkę lepiej było we wcześniejszym sezonie, kiedy udało się z Prostek wywieźć cenny remis (1:1), jednak w Wydminach przeciwnik się zrewanżował i wygrał 3:1.

7 października 2012 roku. Ostatni punkt w starciach z Pojezierzem

Zbiórka zawodników w niedzielę o 12:30 pod ZSO w Wydminach. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości. Początek szlagieru I grupy Klasy "A" wyznaczono na godzinę 15:00. Zapraszamy również na mecz kibiców Mazura!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Start Kozłowo Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej zdecydował o anulowaniu wyników meczów rozegranych przez Start. Tabela składa się z 11 klubów.