Przepłynąć Łynę

Ostatnie dni nie były dobre dla seniorów Mazura. Traciliśmy dużo bramek, strzelaliśmy mało, a już w sobotę kolejny mecz V ligi. Spotkanie z Łyną będzie kontynuacją złej passy czy przełamaniem?
Drużyna z Sępopolu bardzo przeciętnie rozpoczęła aktualne rozgrywki. W czterech meczach udało jej się zdobyć trzy punkty, wygrywając na wyjeździe w pierwszej kolejce z Omulwią Wielbark 4:0. Następne trzy spotkania to już porażki, kolejno u siebie z Polonią (1:3), na wyjeździe z Cresovią (1:5) i ponownie na własnym boisku z Pisą Barczewo (0:2).
Ludowy Klub Sportowy Łyna Sępopol został założony w 1948 roku. Charakterystyczne barwy to zieleń oraz niebieski. Od początku XXI wieku zespół ten występuje w Klasie Okręgowej, choć w przeszłości największym sukcesem była gra w III lidze. W ostatnim sezonie Łyna zajęła piątą lokatę, gromadząc 49 punktów. Wcześniejsze rozgrywki to również wysokie pozycje: miejsca trzecie, dziewiąte, ósme. Ostatni raz, kiedy zespół z Sępopolu wypadł poza pierwszą dziesiątkę to sezon 2013/2014. W tegorocznym Pucharze Polski Łyna w rundzie wstępnej wyeliminowała Redutę Bisztynek, natomiast w następnej rundzie została wyrzucona za burtę rozgrywek przez Granicę Kętrzyn, która później trafiła na... wydmiński Mazur.
Wydminianie w ciągu ostatnich siedmiu dni zanotowali dwa słabe występy. W dwóch meczach stracili aż 11 bramek, strzelając przy tym tylko 4. Wydaje się, że kluczem do sukcesu będzie odbudowanie i scalenie gry obronnej całego zespołu. Miejmy nadzieję, że poprawa nastąpi już w najbliższą sobotę.
Zapraszamy wszystkich kibiców na godzinę 16:00 - kto przyjdzie na pewno nie będzie żałował!
Zbiórka zawodników została zaplanowana na 15:00.

W nadchodzący weekend grają też nasze zespoły młodzieżowe. Swój drugi mecz po ubiegłotygodniowej porażce w Gołdapi 2:7 rozegrają trampkarze. Tym razem podejmą u siebie w niedzielę o 11:00 Mazur Ełk. Z kolei młodzicy w swoim pierwszym meczu udadzą się w piątek, 31 sierpnia, do Węgorzewa na mecz z rówieśnikami z Vęgorii. Początek spotkania o 17:30.