Tajemniczy beniaminek w Wydminach.

Kowalak Kowale Oleckie będzie kolejnym rywalem wydmińskiego Mazura w ligowych rozgrywkach. Dość dobrze radzący sobie beniaminek chciałby na pewno nawiązać do przedsezonowego sparingu, kiedy w Wydminach okazał się lepszy od gospodarzy. Zadanie wydminian jest wręcz odwrotne.
Drużyna, która w rozgrywkach Klasy "A" pojawiła się od tego sezonu jest zwycięzcą zeszłosezonowej kampanii na B-klasowych boiskach. W bieżącym sezonie nasz sobotni rywal spisuje się bardzo równo. W sześciu meczach Kowalak zanotował dwie wygrane (dwa pierwsze spotkania sezonu: z Redutą i Pogonią, oba u siebie), dwa remisy (w Dźwierzutach i u siebie z Kłobukiem, dwa ostatnie mecze) oraz ma na swoim koncie dwie porażki (w Rucianem-Nidzie i u siebie z Pojezierzem, 3 i 4 kolejka sezonu). Co jest zaskakujące, zespół z Kowal Oleckich mało bramek strzela, ale też i niewiele ich traci. Jego bilans wynosi 8 - 9, co daje piąte miejsce defensywie w całej stawce! Jak już zostało wspomniane wcześniej, podczas przygotowań do obecnego sezonu, Kowalak pokonał w Wydminach naszą drużynę 4:2. Świadomi kibice i obserwatorzy nie przywiązują większej uwagi do tego rezultatu, jednak w pamięci wielu świadków tego meczu pozostała ekspresyjna radość zawodników przyjezdnych po strzelanych bramkach. Liczymy, że Żółto - Czerwoni postawią takie warunki przeciwnikom, iż Ci tym razem nie będą mieli sposobności cieszenia się.
Emocje w Wydminach wśród zawodników, kibiców i działaczy po ostatnim efektownym zwycięstwie w Kozłowie już opadły, wynik ten też pozwolił na uspokojenie sytuacji po "wpadce" z Salętem. Od pewnego czasu cieszyć może wzmożona aktywność i frekwencja na treningach, co oczywiście ma swoje przełożenie później na boisku.
Już dziś zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych w sobotnie popołudnie na Stadion Gminny w Wydminach przy ul.  Szkolnej 5. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00. Prosimy o gorący doping dla LKSu!
Prosimy zawodników o zabranie ze sobą dokumentu tożsamości. Zbiórka o 15:00.