Weekend z Wilczkiem

Czwarta seria gier przyniesie Mazurowi drugi wyjazd w sezonie. W sobotę Żółto - Czerwoni udadzą się do Łazdoj, gdzie swoje mecze rozgrywa Wilczek Wilkowo.
Start nowego sezonu Wilczka przebiegał bardzo podobnie jak dla wydminian. W pierwszym spotkaniu drużyna spod Kętrzyna doznała dotkliwej porażki z Polonią Lidzbark Warmiński (0:5), by w następnych dwóch spotkaniach zdobyć 6 punktów, wygrywając kolejno 3:2 z Cresovią oraz dość niespodziewanie również w stosunku 3:2 w Barczewie z miejscową Pisą. Zespół z Wilkowa zakończył już udział w obecnych rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski. W rundzie wstępnej lepsi po serii rzutów karnych okazali się zawodnicy B-klasowej Szansy Reszel.
Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Wilczek Wilkowo założony został w 2004 roku. Barwy przewodnie to żółte oraz zielone. Od sezonu 2010/2011 nasz sobotni rywal występuje nieprzerwanie na poziomie V ligi. W poprzednich rozgrywkach LUKS zajął 8 miejsce, gromadząc na swoim koncie 43 punkty, notując bilans 13 wygranych, 13 przegranych oraz 4 remisy. Najlepsze dotychczas zdobyte miejsce w "Okręgówce" Wilczka to czwarta lokata w sezonie 2016/2017.
Ostatni kontakt pomiędzy Mazurem, a "Wilkami" miał miejsce w marcu tego roku w Kętrzynie. W ramach przygotowań do rundy wiosennej zagraliśmy sparing, który drużyna z powiatu kętrzyńskiego wygrała aż 9:0. Wynik może być mylący, gdyż skład jakim udali się wydminianie był przysłowiowym "żartem".

Sparing Wilczka z Mazurem w marcu bieżącego roku

W sobotę podopiecznych Antoniego Lenara czeka trudna przeszkoda, ale do pokonania. Powoli Duma Wydmin zaczyna poznawać smak, atmosferę oraz wymagania Klasy Okręgowej, co zaczyna się przekładać na coraz wyższą jakość gry, poziom taktyczny oraz zaangażowanie. Na szczęście nikt z kadry Mazura nie narzeka na poważniejsze urazy, a pierwszy wolny tydzień od dłuższego czasu pozwolił na spokojny trening i przygotowania do nadchodzącego spotkania.
Zbiórka zawodników została zaplanowana w sobotę na godzinę 14:00 pod ZSO.
Swoje rozgrywki zaczynają również nasze zespoły młodzieżowe. Poniżej ich nadchodzące mecze.

• II liga wojewódzka trampkarzy: Rominta Gołdap - Mazur Wydminy
                                                 26 sierpnia 2018, godzina 13:00