Zaczynamy batalię o awans!

Po długim okresie oczekiwania i żmudnych przygotowaniach piłkarska wiosna wreszcie zawita do Wydmin! Mazur na inaugurację rundy rewanżowej podejmie u siebie Kłobuk Mikołajki.
W pierwszym spotkaniu obecnego sezonu wydminianie po trudnym, ale dobrym w swoim wykonaniu meczu, wywieźli trzy punkty z Mikołajek ogrywając miejscowych 2:0. Boiskowe wydarzenia z sierpnia przypomnisz sobie TUTAJ.
Po pierwszej części sezonu Kłobuk znajduje się na szóstym miejscu w tabeli, gromadząc w dziesięciu kolejkach jedenaście punktów. Dotychczasowe wyniki mikołajczan na wyjazdach nie należą do szczególnie rewelacyjnych. W pięciu spotkaniach udało im się odnieść jedną wygraną (3:1 w Kruklankach), remis (3:3 w Kowalach Oleckich) oraz zanotowali trzy porażki (1:2 w Bożem, 0:1 w Rucianem Nidzie oraz 1:2 w Dźwierzutach). Bilans bramek na boiskach rywali jest minimalnie niekorzystny - osiem strzelonych, dziewięć straconych, co pokazuje, że wszystkie pojedynki Kłobuka kończą się minimalną przewagą jednej ze stron.
W trakcie zimowych przygotowań nasz sobotni rywal rozegrał kilka gier towarzyskich. Ogólnie znane są wyniki sparingów z Salętem Boże i Wilczkiem Wilkowo. W obu przypadkach Kłobuk przegrał. Z Salętem 4:2, natomiast z zespołem z "Okręgówki" 7:6.
Sytuacji Żółto - Czerwonych nie trzeba nikomu przedstawiać. Wystarczy spojrzeć na tabelę, poczytać na temat przygotowań, sprawdzić wyniki sparingów i wszystko jest jasne: gramy o awans! W Wydminach już nikt cicho o takim celu nie mówi, wszyscy, począwszy od zawodników, przez działaczy, po kibiców mówią iż jest to duża szansa. Tak więc teraz słowa trzeba przełożyć na boisko. Na szczęście po przerwie nikt nie pauzuje za kartki, poza Koleśnikiem wszyscy są w pełni zdrowi i gotowi do gry.
Sobotnie prognozy pogody są optymistyczne, więc nikogo nie trzeba szczególnie motywować do przyjścia na obiekt przy Szkolnej 5. Do zobaczenia na stadionie!

Poniżej prezentujemy również rozkład gier na najbliższy weekend wszystkich naszych drużyn.