Żółto - Czerwoni z Błękitnymi

W najbliższy weekend rozegrana zostanie szósta kolejka Klasy Okręgowej. Wydmiński Mazur uda się na jeden z najdłuższych swoich wyjazdów, do odległego Pasymia. Przypomnijmy, że Błękitni to spadkowicz z IV ligi, drugi z którym przyjdzie się nam zmierzyć w obecnych rozgrywkach.
Nasz sobotni rywal sezon rozpoczął od mocnego uderzenia. Na inaugurację Błękitni rozgromili Pojezierze Prostki u siebie 5:0. W drugiej kolejce Pasym ponownie zagrał na własnym boisku, ale już "tylko" zremisował z Omulwią Wielbark 2:2. Później było już tylko gorzej. Były IV-ligowiec zanotował trzy kolejne porażki, przegrywając kolejno w Lidzbarku Warmińskim 0:5, u siebie z Cresovią 0:1, a przed tygodniem w Barczewie 0:6 z tamtejszą Pisą. Po pięciu rozegranych meczach Błękitni mają najwięcej straconych bramek, wspólnie z Łyną.
Ludowy Klub Sportowy Błękitni Pasym został założony w 1953 roku, a barwy przewodnie to błękit oraz biel. Ostatnie kilkanaście lat to przede wszystkim występy na szczeblu okręgowym, ale również z częstymi występami w IV lidze. W latach 2008 - 2013 Błękitni nieprzerwanie grali właśnie w rozgrywkach czwartoligowych, a po raz ostatni w gronie czwartoligowców jak już zostało wspomniane wcześniej prezentowali się w poprzednich rozgrywkach. W sezonie 2006/2007 drużyna z Pasymia grała po spadku z Klasy Okręgowej w Klasie "A", od razu wracając do wyższej ligi. W tym czasie Błękitni mierzyli się m.in. z Mazurem Wydminy. Po świetnym początku rozgrywek, kiedy to wydminianie wygrali pięć pierwszych meczów (!) w ósmej kolejce Żółto - Czerwoni udali się do Pasymia i ponieśli porażkę 0:3. Wiosenny rewanż również nam nie wyszedł, gdyż ulegliśmy przyjezdnym z Pasymia aż 0:5. Czyżby czas na rehabilitację po ponad 11 latach? Oby!
Podopieczni Antoniego Lenara trenowali spokojnie w ostatnim tygodniu, chcąc popracować nad swoją świeżością fizyczną. Kilku zawodników narzeka na drobne urazy, dolegliwości i zmęczenie, choć nie powinny one przeszkodzić w grze w sobotnim spotkaniu.
Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:00. Zbiórka piłkarzy została wyznaczona na godzinę 12:00 pod ZSO.

W nadchodzący weekend grają także nasze zespoły młodzieżowe. Jako pierwsi wyjdą na boisko młodzicy. Po zeszłotygodniowej porażce 0:2 w Węgorzewie, tym razem w piątek o 17:00 na Stadionie w Wydminach najmłodsi wydminianie spod szyldu Mazura podejmą Mamry Giżycko. Z kolei w niedzielę o 15:00 trampkarze z Wydmin zagrają w Giżycku z zespołem Mazuri. W ostatniej kolejce podopieczni Zbigniewa Majkuta ulegli wyraźnie, bo aż 1:10, zawsze silnemu Mazurowi Ełk. Zapraszamy do kibicowania młodym piłkarzom Mazura!