Mecz na szczycie! Mecz o awans!

Sobota to sądny dzień dla zespołów Mazura Wydminy i Pojezierza Prostki. Pierwsi mogą zapewnić sobie awans do "Okręgówki", drudzy z kolei muszą walczyć o zachowanie jeszcze jakichkolwiek szans na pierwszą lokatę. Wiadome jest jedno, emocji i piłkarskich popisów na pewno nie zabraknie!
Jesienią wydminianie rozegrali spotkanie w Prostkach niczym arcymistrz swoją partię szachów. Najpierw podopieczni trenera Lenara przetrzymali napór gospodarzy, a po przerwie dwukrotnie zadali druzgocące rywali ciosy! Więcej o poprzednim meczu znajdziecie TUTAJ.
Pojezierze od dłuższego czasu znajduje się tuż za plecami wydminian. Na wyjazdach punktuje niemal identycznie jak na własnym boisku. Z 40 punktów ogółem 19 z nich zdobyło właśnie w delegacjach, a lepszy pod tym względem jest jedynie... wydmiński Mazur. Drużyna z Prostek sześciokrotnie wywoziła w gościach punkty, raz zremisowała (w Rucianem-Nidzie), a także dwukrotnie przegrała (1:4 w Bożem i 2:3 w Zyndakach z Falą). Wyjazdowy bilans bramkowy wynosi obecnie 23 - 16. Warto też nadmienić, że Pojezierze ma obecnie najdłuższą serię wygranych z rzędu (5 meczów).
Po ostatnim meczu w Rucianem - Nidzie nie do końca zadowoleni są zawodnicy z Wydmin. Wygrana i zapewnienie awansu były na wyciągnięcie ręki, ale zabrakło jednak niewiele by osiągnąć jednocześnie oba cele. Teraz koncentracja jest jedynie na najbliższym meczu. Liczymy, że pełna mobilizacja w naszym obozie będzie na 100% co przełoży się na frekwencję i zaangażowanie w sobotnie popołudnie.
Jaki scenariusz musi się spełnić, żeby rozpocząć fetę mistrzowską? Po prostu Mazur nie może przegrać! Wygrana bądź remis pozwolą Żółto - Czerwonym na kolejkę przed końcem zapewnić sobie grę w przyszłym sezonie na boiskach V ligi. Emocje są gwarantowane, ponieważ również Pojezierze musi myśleć o wygranej, jeśli w obecnych rozgrywkach chciałoby myśleć o awansie. Czy jest ktoś kogo trzeba specjalnie motywować do przyjścia na ten mecz? Piekielnie wysoka stawka, świetne prognozy pogody. No właśnie! Więc do zobaczenia w sobotę na Szkolnej 5!
Zbiórka zawodników w sobotę o 15:00 na Stadionie. Początek meczu zaplanowano na 16:00.

Weekendowe mecze wszystkich drużyn Mazura.