Nierówny Kłobuk zawita do Wydmin.

Zespół z Mikołajek jest niesamowicie ciężkim przypadkiem do rozszyfrowania. Raz potrafi pokonać ówczesnego lidera, by w niedługim czasie ulec drużynie z samego dna tabeli. Ale jedno jest pewne - w sobotę wydminian czeka niezwykle trudny mecz.
Sobotnia rywalizacja ma jeszcze kolejny "smaczek". Jesienią Żółto - Czerwoni przegrali w dość słabym stylu w Mikołajkach z gospodarzami i stracili cenne punkty. Przebieg meczu można przypomnieć sobie klikając TUTAJ.
Aktualnie Kłobuk zalicza się do drużyn środka stawki. Z 26 punktami na koncie plasuje się na siódmym miejscu. Z całej swojej zdobyczy naszemu najbliższemu rywalowi na wyjazdach udało się uzbierać 10 "oczek". Na taki wynik złożyły się zwycięstwa w Biskupcu (5:3), Kozłowie (3:0) i przed tygodniem w Bisztynku (3:0). Jedyny remis udało się osiągnąć na boisku w Kruklankach (1:1), natomiast w pięciu pozostałych spotkaniach drużynie z Mikołajek nie udało się wyjechać z choćby jednym punktem (m.in. wyraźne porażki w Pieckach, Barcianach czy w Zyndakach z Falą). Wyjazdowy bilans bramkowy Kłobuka jest mocno niekorzystny, gdyż zespół ten zanotował 16 trafień, tracąc przy tym 26 goli. Wracając jeszcze do nieobliczalności rywali warto podać choćby przykłady najbardziej aktualne, z rundy wiosennej, kiedy pokonują na własnym boisku Juranda 3:2, a dwa tygodnie później przegrywają również w Mikołajkach z rezerwami Tęczy 3:4. Taka sinusoida wyników towarzyszy temu zespołowi od początku obecnego sezonu.
Wydminianie są na fali, to jest jasne. Ku przestrodze jednak należy przypomnieć, że jesienią Mazur do Mikołajek udawał się z jeszcze dłuższą serią zwycięstw (5 wygranych z rzędu) i będąc ówcześnie liderem rozgrywek! Teraz nie wolno sobie pozwolić na podobną wpadkę, ponieważ ta mogłaby niesamowicie skomplikować sytuację w tabeli. Na szczęście nikt w naszych szeregach nie narzeka na urazy. Od czterech spotkań żaden z zawodników Mazura nie otrzymał nawet żółtej kartki, przez co nie ma niepotrzebnych absencji w ważnych spotkaniach.
Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków piłki nożnej w sobotnie popołudnie na Stadion Gminny w Wydminach. Prosimy o gorący doping, który ostatnio w Kruklankach pomógł niesamowicie podopiecznym trenera Lenara w osiągnięciu kapitalnego wyniku.
Zbiórka zawodników w sobotę o 15:00 na Stadionie. Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00.