Po pauzie do Kowal Oleckich

Czas bez gry wydminian zleciał bardzo szybko i już w najbliższą niedzielę podopieczni Antoniego Lenara udadzą się na trudny teren, do Kowal Oleckich. Tam zmierzą się dwie, aktualnie najlepsze drużyny rundy rewanżowej.
Jesienią goszczący w Wydminach zawodnicy Kowalaka postawili miejscowym ciężkie warunki. Lepsi jednak okazali się piłkarze Mazura i dzięki dubletowi Dawidziuka pokonali rywali 2:1. Zapis wydarzeń z tego spotkania znajdziecie TUTAJ.
Obecnie Kowalak piastuje piątą lokatę w rozgrywkach. Po szesnastu kolejkach zgromadził on na swoim koncie dwadzieścia cztery punkty. Aż dwie trzecie z nich nasz niedzielny rywal zdobył właśnie na własnym boisku. Z ośmiu gier rozegranych w Kowalach Oleckich aż pięciokrotnie lepsi okazywali się gospodarze (z Redutą 1:0, Pogonią 1:0, Salętem 3:1, MKSem 3:1 i GKSem 3:2), raz padł remis (z Kłobukiem 3:3), a dwa razy to goście wywozili komplet punktów (z Pojezierzem 1:3 oraz Start 1:3). Bilans bramkowy na własnym stadionie wynosi 16-13.
Warto wspomnieć, że niedzielny mecz w Kowalach Oleckich będzie starciem dwóch najlepszych zespołów rundy wiosennej. Aktualnie obie drużyny mają po trzynaście punktów w tabeli za 2018 rok. Kowalak rozegrał jednak jeden mecz więcej. Tabela poniżej.

Źródło: 90minut.pl

Żółto - Czerwoni mają bardzo miłe wspomnienia z Kowal Oleckich. Przypomnijmy, że to właśnie w tej miejscowości w czerwcu 2012 roku, w ostatniej kolejce rozgrywek Klasy "B" wydminianie zapewnili sobie wygranie ligi i awans na A-klasowe boiska. Niedzielna potyczka, a właściwie wygrana, może nas również mocno przybliżyć do celu, jakim jest awans do V ligi. Co słychać w obozie Dumy Wydmin? Żaden z zawodników nie jest zawieszony za kartki. Na delikatne urazy narzekają jeszcze Mateusz Grzana i Bartłomiej Olszewski, jednak występ w najbliższym meczu nie powinien być zagrożony.

Mecz sprzed prawie sześciu lat dobrze pamięta kilku obecnych zawodników oraz wielu kibiców

Zbiórka zawodników i kibiców w niedzielę o 12:30 pod ZSO. Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.
Poniżej jeszcze nasz rozkład spotkań na zbliżający się weekend.