Postawić kolejny krok z Pogonią

Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Mazur znajduje się w znakomitej sytuacji. W sobotę lider podejmie u siebie ostatni zespół w tabeli i żadne inne rozwiązanie niż zwycięstwo Mazura nie może wchodzić nawet w rachubę.
W pierwszej rundzie, 8 października poprzedniego roku, wydminianie pewnie, choć nie bez kłopotów pokonali gospodarzy w Baniach Mazurskich 4:1. Przebieg spotkania można odświeżyć sobie klikając TUTAJ.
Beniaminek bieżących rozgrywek I grupy Klasy "A" jest najsłabszą drużyną w całej stawce. Duża strata punktowa odzwierciedlona jest również w poziomie gry. Wszystkie pięć zgromadzonych punktów to pokłosie gry na własnym stadionie. Jeśli chodzi o dotychczasowe rezultaty na wyjazdach to bilans przedstawia się następująco: 0 zwycięstw, 0 remisów, 8 porażek. Najbliżej korzystnych wyników na boiskach rywali było w Kowalach Oleckich (0:1) oraz w Mikołajkach i Bożem (1:2). Jeśli chodzi o statystyki bramkowe w roli gości to również i tutaj sytuacja jest fatalna. 4 gole strzelone i aż 26 straconych mówi raczej samo za siebie.
Podopieczni trenera Lenara mają w tym meczu jeden cel, a jest nim oczywiście zainkasowanie kompletu "oczek". Cieszy powściągliwość zawodników w gromadzeniu żółtych kartek, co przekłada się na brak zawieszeń za nadmiar napomnieć. Także optymistycznie nastraja sytuacja zdrowotna wszystkich zawodników. Narzekający do tej pory na drobne urazy trenują już normalnie z resztą zespołu.
Zadaniem szkoleniowca Mazura będzie na pewno nie dopuszczenie do rozluźnienia czy zlekceważenia rywali ze względu na dwie przeciwstawne pozycje w tabeli. Zawodnicy Mazura jednak już wcześniej udowodnili, że podchodzą profesjonalnie do swoich zadań, w pełnym skupieniu.
Sprawny i szybki przebieg sezonu sprawił, że najbliższy weekend jest już tym pierwszym, w którym Żółto - Czerwoni mogą zapewnić sobie awans do V ligi. Do spełnienia są jednak dwa istotne warunki. Po pierwsze, LKS musi pokonać zespół Pogoni, a po drugie Pojezierze Prostki musi przegrać w Dźwierzutach. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że oba spotkania będą toczyły się równocześnie, w sobotę od godziny 16:00. Tylko takie rezultaty pozwolą w sobotę "przyklepać" zwycięstwo wydminian w całych rozgrywkach. Pożyjemy, zobaczymy!
Zbiórka zawodników zaplanowana została na godzinę 15:00.
Zapraszamy wszystkich kibiców w najbliższą sobotę na spotkanie Mazura z Pogonią! Początek oczywiście o 16:00.

Poniżej cotygodniowy "rozkład jazdy" wydmińskich drużyn.